Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

Razem pamiętamy więcej...

        W dniach 11-12 czerwca 2015 roku w Bolesławcu odbył się V Ogólnopolski Zjazd Dyrektorów Szkół i Placówek oraz Prezesów Stowarzyszeń, noszących imiona upamiętniające Zesłańców Sybiru. Z naszej szkoły oddelegowane zostały dwie osoby – wicedyrektor mgr Jadwiga Sokołowska oraz nauczyciel języka polskiego mgr Sylwia Witwicka. Organizatorem tegorocznego zjazdu pod hasłem „Razem pamiętamy więcej” było Gimnazjum Samorządowe nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir przy współpracy z Prywatnym Gimnazjum im. Sybiraków we Lwówku Śląskim.        
        Trzydniowa konferencja rozpoczęła się od części oficjalnej, podczas której miały miejsce wystąpienia zaproszonych gości oraz promocja Książki wydanej przez organizatora pt. „Razem pamiętamy więcej...”. Jednak największe wrażenie wywarł na wszystkich musical w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu. Młodzi artyści w niezwykle wrażliwy sposób wyśpiewali oraz wytańczyli jakże ważny dla współczesności problem – brak komunikacji międzyludzkiej i międzyrodzinnej.         
        Z kolei w drugim dniu, po wspólnych warsztatach na terenie Zamku Książęcego w Kliczkowie wszyscy uczestnicy udali się do Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu celem uroczystego otwarcia Szkolnej Interaktywnej Izby Pamięci oraz zwiedzania szkoły. Po południu miał miejsce wyjazd do Lwówka Śląskiego, gdzie mogliśmy obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów Prywatnego Gimnazjum oraz zwiedzić miasto i złożyć kwiaty pod pomnikiem Sybiraków na cmentarzu komunalnym.         
       Przygotowanie takiego zjazdu to ogromne wyzywanie dla organizatora. Z tego też powodu wyrażamy podziw oraz składamy ogromne podziękowania wszystkim, dla których pamięć o zesłanych na Sybir odgrywa ważną rolę. Tego typu spotkania mają na celu jedno – krzewienie patriotycznych postaw przede wszystkim wśród młodzieży. Natomiast wszystkie szkoły, placówki oraz stowarzyszenia związane z poznawaniem historii Sybiraków przekazują ją w ten sposób obecnym i przyszłym pokoleniom.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku