Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

Odsłonięcie i poświęcenie tablicy Żołnierza Sybiraka

Dnia 03.09.2015 r. w Sanktuarium Matki Boskiej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie  w obecności kompanii honorowej 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej,  przedstawicieli władz regionalnych oraz Związków Żołnierzy i Kombatantów  odsłonięto tablicę poświęconą przez bp. Adama Dyczkowskiego upamiętniającą Żołnierzy Sybiraków.
Na ścianie kaplicy Zesłańców Sybiru pojawił się trwały ślad, znak pamięci o ofiarach, które za miłość i walkę w obronie Ojczyzny zostali skazani na nieludzką ziemię. Podczas tak podniosłej uroczystości nie mogło zabraknąć delegacji   ZSCKR im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku,  z panem dyrektorem Romanem Nowakiem na czele, która dumnie  dzierżąc Sztandar im. Zesłańców Sybiru reprezentowała naszą szkołę .
Po odczytaniu meldunku  przez dowódcę uroczystości kapitana Przemysława Podrzyckiego podpułkownikowi Arturowi Barańskiemu, odczytaniu apelu  pamięci, po którym kompania honorowa oddała salwę honorową dla upamiętnienia Żołnierzy Sybiraków walczących na wszystkich frontach II Wojny Światowej przyszedł czas na złożenie kwiatów.  Wiązankę złożył p. dyr.  Roman Nowak i p. Monika Nowak.
Uroczystość zakończyła się mszą św. w rokitniańskiej bazylice w intencji Ojczyzny i niezłomnych żołnierzy - Sybiraków, którzy często powtarzali wyryte na pamiątkowej tablicy słowa:
„ Czy umrzeć nam przyjdzie wśród boju, czy w tajgach Sybiru nam zgnić, z trudu naszego i znoju, Polska powstała by żyć!”
Serdeczne podziękowania składamy reprezentacji obu pocztów sztandarowych :  naszej szkoły   Martynie Juszczyk, Aleksandrze Dudar , Danielowi Czubakowi oraz uczniom, którzy zastąpili delegację Związku Sybiraków:  Liwii Cap, Kindze Paczkowskiej  i  Adamowi  Cerbinowi  za godne reprezentowanie naszej szkoły.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku