Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

IX Marsz Żywej Pamięci w Kostrzynie nad Odrą

W piątek 18 września 2015 roku poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie : Joanna Grochowska, Agata Siemion i Daniel Czubak pod opieką p. Marty Szefler – Górznej wziął udział w IX Marszu Żywej Pamięci w Kostrzynie nad Odrą. Wydarzenie to było upamiętnieniem 76 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę.
Uroczystość rozpoczęła się  na Placu Wojska Polskiego gdzie przemawiała m.in. p. Małgorzata Domagała, starosta Powiatu Gorzowskiego, która  w swoim wystąpieniu zacytowała fragment wiersza o tamtych czasach , który mówi o bólu i cierpieniu Sybiraków, ale i nakazuje nam również pamięć o tamtych czasach i szacunek dla naszych bohaterskich rodaków.
Podczas uroczystości głos zabrała także pani Jadwiga Ostrowska, prezes Gorzowskiego Oddziału Związku Sybiraków, która uhonorowała zasłużonych Sybiraków oraz  podziękowała młodzieży za tak liczne przybycie na uroczystość. Pani Jadwiga Ostrowska podkreśliła, że takie uroczystości jak ta mają na celu przekazywanie młodym pokoleniom historii, którą przeżyli zesłańcy.
Potem nastąpił przemarsz na cmentarz komunalny, na którym złożono kwiaty pod  Pomnikiem Ofiar Terroru Stalinowskiego.

Marta Szefler – Górzna

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1   
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku