Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

Warsztaty kulinarne w "Dereniówce"

W dniu 3 listopada 2015 roku uczniowie klasy I ż oraz klasy I a pojechali do Lubiechni Wielkiej, na warsztaty kulinarne. Opiekunami wycieczki były pp. B. Biały, A. Kaczmarska, M. Hildebrandt. Celem naszej podróży było Gospodarstwo Rolno - Agroturystyczne „Dereniówka”, p. Grażyny Dereń. Organizatorem naszej wyprawy była Agencja Rynku Rolnego, na miejscu był jej przedstawiciel, p. Leszek Górnik. Pani Grażyna Dereń jest członkiem międzynarodowej organizacji Slow Food, certyfikowanym kucharzem. Jest szczególnie zainteresowana propagowaniem kuchni regionalnej i produktów tradycyjnych. Jest wielkim społecznikiem, laureatką wielu konkursów kulinarnych, finalistką konkursu „ Farmer Roku 2011”. Pani Grażyna Dereń pokazała rozbiór półtuszy wieprzowej, ciekawie przy tym opowiadając jak przebiegała jej droga życiowa i zawodowa. Opowiadała też o przygotowywaniu np. „Schabu tradycyjnego słubickiego”, który trafił na Listę Produktów Tradycyjnych, wpisany tam przez Ministra R i RW. Innym produktem, który również został umieszczony na tej liście jest „Chleb domowy na zakwasie”. 
W przerwie pokazu p. Dereń zaprosiła wszystkich uczestników pokazu na poczęstunek. Można było spróbować jej wyśmienitych wędlin, np. schabu słubickiego, karkówki. Były sałatki, pyszne ciasto drożdżowe z owocami i inne specjały. Wszystkie przygotowane przez p. Grażynę Dereń. Podczas przerwy P. Dereń pokazała swoje królestwo, czyli kuchnię.
Po degustacji był dalszy ciąg pokazu, ubarwiony opowiadaniem naszej miłej gospodyni. P. Leszek Górnik z Agencji Rynku Rolnego miał dla wszystkich uczestników suweniry. Były to fartuchy kuchenne, książki kucharskie, notesy, pojemniki na jedzenie, smycze do kluczy. Oczywiście wszyscy się ucieszyli z takiej miłej niespodzianki i podziękowali p. Górnikowi. 
Podziękowaliśmy miłej p. Grażynie za pokaz, gościnę i miłą atmosferę. Mamy nadzieję, że nasza młodzież natchnięta jej postawą, energią i optymizmem będzie wcielać w życie własne pomysły, równie wspaniałe. Była to ciekawa, przyjemna i wartościowa wycieczka.
M. Hildebrandt

Zapraszamy do galerii zdjęć.

    
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku