Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

Wycieczka do Kalska

W środę 22 kwietnia klasa II TŻ i UG udała się na wycieczkę do Instytutu Zarządzania i Inżynierii Rolnej w Kalsku. Program wycieczki obejmował udział w warsztatach dotyczących ,, Wykrywania zafałszowań mleka”. W ramach prowadzonych ćwiczeń poznaliśmy proste metody na podstawie, których nawet w gospodarstwie domowym, możemy sprawdzić z jakim mlekiem mamy do czynienia. Każdy mógł samodzielnie wykonać badania korzystając z nowoczesnego sprzętu znajdującego się w pracowni analiz. Dodatkowo obejrzeliśmy różne sale ćwiczeniowe i wykładowe PWSZ w Sulechowie. W sali ćwiczeń mikrobiologicznych mieliśmy okazję zobaczyć nowoczesne mikroskopy i dokonać obserwacji mikroskopowych różnych preparatów.
W Lubuskim Ośrodku Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych odbyło się spotkanie z Prezesem ośrodka, który przedstawił nam ofertę edukacyjną PWSZ w Sulechowie oraz praktyk dla uczniów. Zwiedziliśmy również Ośrodek, zapoznaliśmy się z nowoczesnymi urządzeniami służącymi do prowadzenia analiz chemicznych i mikrobiologicznych surowców spożywczych.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1  
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku