Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Dla upamiętnienia 98. rocznicy tego wydarzenia dnia 10 listopada 2016 roku w ZSCKR w Bobowicku odbył się uroczysty apel, który zaszczycił  swoją obecnością proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Bobowicku ks. Andrzej Kugielski. 

W internacie szkolnym, odświętnie udekorowani kotylionami, odśpiewaliśmy 2 hymny: narodowy i Sybiraków. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie zaprezentowali społeczności szkolnej  montaż słowno-muzyczny przedstawiający zmagania Polaków w walce o niepodległość od 1918 roku do czasów współczesnych. W programie znalazły się teksty ukazujące drogę Polski do wolności, pieśni Legionów, utwory patriotyczne. Taka lekcja historii z pewnością na długo zagości w naszej pamięci.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

 
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku