Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych 2017 r.

W dniu 24 lutego 2017 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym odbył się finał wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych 2017. Naszą szkołę reprezentowała grupa 7 uczniów klasy II a: Karol Białek, Kacper Danielczuk, Marcin Hołownia, Paweł Horodecki, Witold Kmieć, Michał Mrozek oraz Kacper Poręba
Do finału wojewódzkiego przystąpiły 22 osoby- uczniowie szkół rolniczych województwa lubuskiego oraz rolnicy indywidualni. W I etapie uczestnicy zmagali się z testem pisemnym, składającym się z 40 pytań jedno- i wielokrotnego wyboru. 
Do II etapu tj. części praktycznej zakwalifikowało się 11 uczestników. Byli wśród nich: Karol Białek i Michał Mrozek. Zadanie polegało na rozpoznaniu ras zwierząt gospodarskich, gatunków roślin uprawnych i ich szkodników, chwastów, chorób roślin oraz maszyn rolniczych i ich części.
W wyniku podsumowania obu etapów do finału krajowego zakwalifikował się, zajmując III miejsce- Karol Białek. Będzie on reprezentować nasze województwo w finale Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, który odbędzie się w dniach 16-17 marca 2017 r. w Kielcach. Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy, a Karolowi życzymy powodzenia na etapie ogólnopolskim!

gallery1 gallery1   
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku