Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

Warsztaty dla gimnazjalistów

W dniach 24 -27 kwietnia odbyły się warsztaty dla gimnazjalistów. Odwiedzili naszą szkołę uczniowie gimnazjów z Międzyrzecza, Świebodzina, Pszczewa oraz Trzciela. Dzięki współpracy wielu uczniów i nauczycieli szkoła zaprezentowała swoje kierunki kształcenia. Zajęcia zorganizowano w 3 strefach: technika żywienia, technika rolnika i technika architektury krajobrazu.
Tematyką warsztatów w pracowni żywienia było sporządzania naleśników. Uczniowie kl.II Technikum Żywienia i UsługGastronomicznych przedstawili historię, technikę sporządzania oraz rekordy Guinessa dotyczące naleśników. Następnie odbywały się pokazy różnych sposobów formowania naleśników, a niektórzy mogli nawet spróbować swoich sił podczas smażenia. Na zakończenie odbyła się degustacja naleśników. Uczniowie kl.II TŻiUG przygotowali różne wersje naleśników: zielone ze szpinakiem, czekoladowe z budyniem oraz "sakiewki" z jabłkiem.
W gabinecie biologii i produkcji roślinnej uczniowie oglądali prezentacje o roślinach uprawnych i chwastach oraz rozpoznawali nasiona roślin uprawnych. Zapoznawali się także z czynnikami ograniczającymi plony: szkodnikami i chorobami.  
Na zajęciach w bloku architektury krajobrazu uczniowie z gimnazjów wykonywali zakładki do książek z wizerunkami roślin ozdobnych. W ramach sztuki geodezji odbyły się zajęcia terenowe z wykorzystaniem niwelatora.

Nasze warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i zdobyły uznanie u młodzieży.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1  
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku