Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

Dzień Patrona Szkoły

Dnia 18 września świętowaliśmy Dzień Patrona naszej szkoły, która nosi zaszczytne imię Zesłańców Sybiru. Po uroczystej mszy świętej, odbyła się akademia w internacie szkolnym, na którą przybyli: członkinie Koła Związku Sybiraków w Międzyrzeczu - Pani Helena Bury i Pani Maria Kulas, Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Bobowicku ks. Andrzej Kugielski. Po odśpiewaniu hymnów i przywitaniu gości, odbyło się ślubowanie klas pierwszych, którzy od tej chwili stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Następnie obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany po kierunkiem Pani Beaty Biały. Młodzież przybliżyła nam ramy historyczne deportowania tysięcy Polaków na daleką Syberię, gdzie w nieludzkich warunkach przyszło im żyć i ciężko pracować. Okrucieństwo zsyłki i realia tamtych czasów pokazał krótki kolaż filmowy, a także fragmenty relacji Sybiraków i utwory muzyczne. Wielkie wrażenie wywarły obrazowe wspomnienia naocznego świadka Pani Heleny Bury, której przyszło spędzić dzieciństwo na zesłaniu w głębi Związku Radzieckiego. Apel zakończył się w podniosłej atmosferze zadumy i refleksji.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1    
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku