Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

Zwiedzanie Palmiarni w Poznaniu

26 września uczniowie klas Technikum Żywienia zwiedzili Poznańską Palmiarnię, którajest jedną z najstarszych atrakcji turystycznych Wielkopolski. Jej historia sięga końca XIX wieku. Palmiarnię otacza zabytkowy park Wilsona, w którym znajdują się pomniki przyrody: platan o obwodzie pnia 410 cm i wierzba  o obwodzie 430 cm. Jedną z najdłużej rosnących w Palmiarni roślin jest oliwka europejska, która przetrwała krytyczny dla obiektu rok 1945. Natomiast najstarszą rośliną w Palmiarni jest 400-letni australijski sagowiec W Palmiarni znajduje się również akwarium. W kilkunastu basenach prezentowanych jest około 200 gatunków ryb tropikalnych oraz około 40 gatunków roślin wodnych.Zwiedziliśmy łącznie dziewięć pawilonów tematycznych, w każdym spotykając przeróżne formy flory i fauny.
W ciepłych i wilgotnych pawilonach  podziwialiśmy także rośliny tropikalne o efektownych liściach oraz pnączach, bananowce, paprocie, rośliny owadożerne, palmy, daktylowce, sagowce oraz wiele gatunków kaktusów. Pobyt w Palmiarni pozwolił poszerzyć naszą wiedzę z biologii w sposób znacznie ciekawszy niż z książek i ilustracji.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1    

 
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku