Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

Wojewódzki Etap Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Dnia 09.02.2018r. w Zespole Szkól Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym odbył się Wojewódzki Etap Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Celami przyświecającymi organizacji Olimpiady jest m. in.: rozwijanie twórczych zainteresowań wśród młodych producentów rolnych, rozbudzanie ambicji dalszego doskonalenia zawodowego, wymiana doświadczeń i przekazywanie dobrych praktyk oraz popularyzacja osiągnięć w rolnictwie. W olimpiadzie wzięło udział 20 uczestników. Osiemnaścioro to uczniowie szkół rolniczych z Henrykowa, Kamienia Małego oraz naszej szkoły, a dwoje to rolnicy indywidualni. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III a - Karol Białek, Witold Kmieć i Kacper Poręba oraz klasy II a/ak- Natalia Mrozek i Mateusz Zawadzki. Uczestnicy musieli się wykazać wiedzą dotyczącą zagadnień związanych z produkcją roślinną, produkcją zwierzęcą, mechanizacją rolnictwa, ochroną środowiska i odnawialnymi źródłami energii, ekonomiką i zarządzaniem czy bezpieczeństwem i higieną pracy. W pierwszym etapie olimpiady, polegającym na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań, pojawiły się również zagadnienia dotyczące Wspólnej Polityki Rolnej oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Do drugiego, praktycznego etapu zakwalifikowali się: Witold Kmieć i Karol Białek, którzy ostatecznie zajęli odpowiednio 6 i 7 miejsce. Do etapu krajowego, który odbędzie się w czasie XXIV Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej "AGROTECH" w Kielcach zakwalifikowali się uczestnicy, którzy zajęli pięć pierwszych miejsc. 
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

gallery1 gallery1   
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku