Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

Szkolny etap X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i BHP w Rolnictwie

W dniu 19.03.2018r. w naszej szkole odbył się szkolny etap X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie.
Organizatorami konkursu są: Wydział Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Redakcja dwumiesięcznika ,,Magazyn Technologii Bezorkowych. Bez Pługa” oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości dobrych praktyk rolniczych, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń i zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych; kształtowanie umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu dobrych praktyk rolniczych, ergonomii oraz bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie; szerzenie idei bezpiecznej pracy wśród przyszłych młodych rolników oraz promowanie najlepszych uczniów oraz szkół w środowisku oświatowym i w społeczeństwie.

W konkursie wzięło udział 17 uczniów klas rolniczych- 8 z klasy II oraz 9 z klasy III. Uczniowie rozwiązywali test zawierający 30 pytań, obejmujący zagadnienia z zakresu zasad bezpieczeństwa pracy oraz dobrych praktyk rolniczych we wszystkich działach rolnictwa. Najlepszym okazał się Kacper Poręba z klasy IIIA i to on będzie reprezentować naszą szkołę w II– centralnym etapie, który odbędzie się w SGGW w Warszawie już 18 kwietnia br. Nagrodą główną, przewidzianą dla pięciu pierwszych miejsc w etapie centralnym jest indeks Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunkach prowadzonych na Wydziale Inżynierii Produkcji.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a Kacprowi życzymy powodzenia w II etapie i zdobycia głównej nagrody.
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku