Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

DRZWI OTWARTE 2018

W dniach 23 -26 kwietnia odbyły się warsztaty edukacyjne dla gimnazjalistów. Odwiedzili naszą szkołę uczniowie gimnazjów z Międzyrzecza, Łagowa, Lubniewic oraz Międzychodu. Dzięki współpracy wielu uczniów i nauczycieli szkoła zaprezentowała swoje kierunki kształcenia. Zajęcia zorganizowano w 3 strefach: technika żywienia, technika rolnika i technika architektury krajobrazu.
Tematyką warsztatów w pracowni żywienia było sporządzanie wyrobów z ciasta drożdżowego i kruchego połączone z degustacją m.in. kruche babeczki z kremem, pizzerki, cebularze. Uczniowie kl. III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w ramach przedmiotu Obsługa Konsumenta przygotowali dekoracje stołów na różne okazje np. kolacja w góralskiej chacie, wspomnienie lata, urodziny seniora, romantyczna kolacja.
W gabinecie biologii i produkcji roślinnej uczniowie oglądali prezentacje o roślinach najczęściej uprawianych w Polsce oraz rozpoznawali nasiona roślin uprawnych. Zapoznawali się także z pracami uczniów w oranżerii i namiocie foliowym. W ramach działań promocyjnych odbył się pokaz sprzętu rolniczego, a także przejazdy ciągnikami rolniczymi.
 Na zajęciach w bloku architektury krajobrazu zorganizowano warsztaty florystyczne - kwiatowa kompozycja na 100-lecie odzyskania Niepodległości. W ramach sztuki geodezji odbyły się zajęcia terenowe z wykorzystaniem niwelatora, a w pracowni architektury krajobrazu przeprowadzono zabawę z programem Auto CAD pod hasłem " być jak architekt".
 Nasze warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i zdobyły uznanie wśród młodzieży.

 

 31253060 1530499237060895 6242112482240888832 ojubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku