Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

Spacer krajobrazowy

Dzień krajobrazu

Nierozłącznym elementem nauki w Technikum Architektury Krajobrazu jest edukacja i propagowanie ochrony środowiska naturalnego, bioróżnorodności oraz wód w krajobrazie.
Z okazji Dnia Krajobrazu, który w tym roku odbywa się pod hasłem przewodnim „Woda w krajobrazie” uczniowie przygotowali tematyczną gazetkę na korytarzu szkolnym oraz wyruszyli na spacer krajobrazowy. Korzystając z uroków naszej pięknej okolicy, poznawali zasoby wodne otuliny Pszczewskiego Parku Krajobrazowego. 

Uczniowie zgłębili genezę Jeziora Bobowickiego oraz meandru rzeki Obry w Obrzycach obok Międzyrzecza. Dodatkowo dokonali waloryzacji krajobrazu wiejskiego (Bobowicka) oraz analizy historycznej zabytkowego kompleksu szpitalno-mieszkalnego w Obrzycach. 

Spacer był bardzo inspirujący, a nasza najbliższa okolica okazała kryć w sobie wiele niezwykłych i malowniczych zakątków. 

16.X.2019 r. // Technikum Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku

#MójKrajobraz 

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1    

 
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku