Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

60- lecie Szkoły i XI Zjazd Absolwentów

JUBILEUSZ 60-LECIA ZSCKR IM. ZESŁAŃCÓW SYBIRU W BOBOWICKU.

Powrócisz tu, gdzie Bobowicki brzeg,
Powrócisz tu zza siedmiu gór i rzek,
Powrócisz tu, gdzie płonie słońcem wrzos i głóg,
Gdzie cienie, brzóz, piach Bobowickich dróg.

Słowa piosenki Ireny Santor, zmienione na potrzeby uroczystości 60-lecia istnienia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku wycisnęły łzy na twarzach absolwentów, którzy tłumnie zjawili się na Jubileuszu Szkoły i XI Zjeździe Absolwentów.             
Uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania dwóch hymnów – narodowego i Patrona Szkoły, które wykonała Orkiestra Straży Pożarnej z Międzyrzecza. W części oficjalnej, oprócz przemówień zaproszonych gości, miało miejsce wręczenie najwyższych odznaczeń Ministra Rolnictwa „Zasłużony dla rolnictwa” oraz medali Komisji Edukacji Narodowej z rąk pani Teresy Zientali, naczelnik Wydziału Organizacji Szkolnictwa i Nadzoru Pedagogicznego w Departamencie Doradztwa, Oświaty Rolniczej i Nauki Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Medale i statuetki dla najbardziej zasłużonych wręczył również Pan Jan Świrepo, Wicewojewoda Lubuski. Dodatkowo Pani Naczelnik Teresa Zientala podarowała Szkole sprzęt AGD, ufundowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
W dalszej części uroczystości miały miejsce przemówienia absolwentów. Wręczono kwiaty pięciu najstarszym absolwentom Szkoły, którzy zdawali maturę w 1959 roku! Nie zapomniano również o wszystkich nauczycielach – emerytach oraz zaproszonych gościach. Każdy z nich otrzymał z rąk obecnych uczniów Szkoły kwiaty.           
Część artystyczna przygotowana została przez uczniów klas I-III. Odegrana przez nich scenka pokazała, że kreatywność w rolnictwie jest przyszłością rolników, niezależnie od ich wieku. Z kolei umiejętności wokalne naszej absolwentki, Marty Kołacz, wywołały burzę braw i ogromne uznanie oglądających.          
Cała uroczystość przebiegła sprawnie i śmiało można powiedzieć – perfekcyjnie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu ludzi (Dyrektora szkoły, całego grona pedagogicznego, uczniów oraz  absolwentów), te kilka godzin przeniosło wszystkich w czasy szkolnych ławek, dzwonka na przerwę, wymagających nauczycieli i niesfornych uczniów, bez których szkoła nie istniałaby. Wspomnienia bowiem „mają w sobie wiele z poetyckiej swobody. Opuszczają pewne rzeczy, inne wyolbrzymiają (…), pamięć ludzka gnieździ się bowiem głównie w sercu”. I właśnie za te serca wszystkim dziękujemy

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII

IMG 6090
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku