Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

Wspomnienie z wakacji

Od kwietnia 2014 roku funkcjonuje w naszej szkole projekt partnerski „Nowoczesna Edukacja Zawodowa”. Uczniowie klas I, II, III i IV biorą udział w zajęciach dodatkowych przygotowujących do egzaminów maturalnych i zawodowych. W dniach 30.06.2014-11.07.2014  w ramach projektu odbyła się praktyka zawodowa, we współpracy z Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. Uczniowie klas I- III Technikum Rolniczego pod opieką mgr inż. Jerzego Bernasia i mgr inż. Anny Kaczmarskiej zapoznawali się ze strukturą i funkcjonowaniem instytutu.
Dziesięciodniowy okres pobytu pozwolił naszym uczniom na zaznajomienie ze specyfiką zawodu rolnika od strony praktycznej. W Zakładzie Doświadczalnym IUNG w Puławach uczniowie pracowali przy doświadczeniach wazonowych m.in. dokonując pomiarów intensywności fotosyntezy u wielu gatunków traw i ich mieszańców w różnych warunkach klimatycznych. W gospodarstwie Zakładu Doświadczalnego „Kępa”  młodzież uczyła się pod okiem zawodowców  właściwego pobierania prób ziarniaków zboża do badań laboratoryjnych, zabiegów pielęgnacyjnych w sadzie, na poletkach zbóż i ziemniaków. Tam też zgłębiali tajniki uprawy chmielu – gatunku w naszej okolicy nie uprawianego.
W czasie wolnym uczniowie korzystali z basenu, siłowni i boisk. Jedną z atrakcji była też wycieczka do Kazimierza Dolnego.
Okres praktyk został podsumowany 11.07.2012 roku. Praktykanci spotkali się z Dyrekcją Instytutu w Pałacu Czartoryskich. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia pałacu i spacerowania po przepięknych, otaczających go ogrodach. Wszyscy uczestnicy otrzymali również upominki w postaci książek Wydawnictwa Instytutu w Puławach.

Anna Kaczmarska

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1  
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku