Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

Ogólnopolskie Dożynki Szkół Rolniczych podległych Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi

W dniach 11-12 października 2014 roku w malowniczym Pułtusku odbyły się Ogólnopolskie Dożynki Szkół, prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wśród uczestników nie zabrakło również przedstawicieli naszej szkoły,  do których należeli: Dyrektor szkoły – Roman Nowak Kierownik praktycznej nauki zawodu – Jerzy Bernaś Uczniowie klasy II technikum kształcącym w zawodzie technik żywienia i usług gastronimicznych   – Magdalena Łunkiewicz, Paulina Tonak, Kornel Czyż.     
Wsparcia udzieliła nam  Lokalna Grupa Działania  „Działaj z Nami” ze Świebodzina.     
Dużym atutem tegorocznych dożynek było miejsce ich odbywania się. Teren Domu Polonii w Pułtusku przyciągnął tłumy mieszkańców miasta, którzy z ogromnym zaciekawieniem oglądali stoiska promocyjne szkół, przygotowane przez uczniów. Nasze stoisko, dzielone wspólnie z promocją Lokalnej Grupy Działania „Działaj z Nami” ze Świebodzina, na którym znalazły się : trzy rodzaje chleba ze smalcem, smalec z jabłkiem, czosnkiem i cebulą oraz ciastka wypiekane przez uczniów wzbudziło zainteresowanie lokalnej społeczności.     
Punktem kulminacyjnym dożynek było rozstrzygnięcie konkursów organizowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi: na najpiękniejszy wieniec dożynkowy zawierający elementy PROW 2007 -2013 oraz  fotograficznego - „LGD a obszary wiejskie.”, którego celem było wykonanie fotografii dokumentującej realizację działania PROW 2007-2013 Oś 4 PROW – PROGRAM  LEADER Działanie 4.21 Wdrażanie projektów współpracy. Uczeń naszej szkoły, Roger Mikołajczyk został jednym z dwunastu zwycięzców spośród wszystkich, 45 szkół rolniczych! Jego zdjęcie, zatytułowane „ Dzieci mają swoje prawa. Prawem dziecka jest zabawa.” dotyczyło projektu realizowanego przez Stowarzyszenie LGD „Działaj z Nami” w Świebodzinie. Obejmowało doposażenie Ogródka Jordanowskiego w Międzyrzeczu i zostało docenione przez jury.      Organizatorzy uroczystości zadbali również o oprawę artystyczną dożynek. Uroczystość uświetnił występ gwiazdy muzycznej Iwana Komarenki, który ożywił amfiteatr w Pułtusku.     
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Stowarzyszenia LGD „Działaj z Nami” ze Świebodzina, które udzieliło nam  pomocy podczas przygotowań do tegorocznych dożynek. Liczymy na dalszą współpracę.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1    

 
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku